Dlaczego kalendarz to dobry prezent na rok 2023?

Dlaczego kalendarz to dobry prezent na rok 2023?

30 października 2022 Wyłączono przez Daniel

Kalendarz należy do gatunku tekstów użytkowych, czyli takich, które przede wszystkim pełnią funkcję praktyczną, a nie artystyczną. Nie oznacza to jednak, że są one nudną propozycją na prezent! Mogą one nie tylko ułatwiać życie, ale też naprawdę ucieszyća

 

Kalendarz 2023 – dlaczego to dobry pomysł na prezent?

Kalendarz to przedmiot codziennego użytku, zatem zamysł polega na tym, aby obdarowana osoba używała go regularnie. Jest więc to dobra opcja prezentowa dla tych lubiących papeterię.

Warto zatem zadbać o to, aby wybrać kalendarz ładny, o estetyce odpowiadającej zainteresowaniom i preferencjom danej osoby. Jeżeli osoba jest fanem/fanką danej serii filmów/gier/komiksów lub artysty z pewnością ucieszy się z tak dobranego prezentu. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na szczegóły takie jak jakość wydruku czy gramatura i rodzaj papieru.

Kalendarze mają wiele zalet, począwszy od tej najbardziej podstawowej jaką jest możliwość lepszej organizacji czasu oraz spokojnego zaplanowania tygodnia. W momencie, kiedy zostaje zapisane, trudniej zapomnieć o zadaniach/zobowiązaniach na dany tydzień/miesiąc, co z pewnością daje większy spokój umysłu.

 

Kalendarz 2023 adwentowy – jaki wybrać:

Jednak nie tylko estetyka jest ważna. Każdy jest inny, zatem i rodzaj kalendarza należy dobrać pod osobowość osoby obdarowywanej.

Kalendarz 2023 w formie wiszącej (miesięczny) nada się dla osób mniej zorganizowanych, które wiecznie pozostają w pośpiechu i nie pamiętają o wygospodarowaniu chwili, aby usiąść przy biurku, by zaplanować tydzień. Kalendarz miesięczny, wiszący rzuca się w oczy i można w nim zapisywać rzeczy, samemu będąc w biegu. 

Dodatkowo ich dużą część zajmują fotografie lub reprodukcje obrazów lub grafik. Mogą więc skutecznie ozdobić wnętrze i regularnie wywoływać uśmiech na twarzy.

Kalendarz 2023 w formie książkowej (tygodniowy) sprawdzi się z kolei dla osób bardziej cichych i wycofanych, ale analitycznych, lubiących planować i mieć wszystko rozpisane. W przypadku kalendarzy tego rodzaju najlepiej wybrać możliwie niewielki, poniżej rozmiaru A5 tak, aby mógł być wszędzie noszony i należycie spełniać swoją funkcję.